AQUA-TOUCH – Technologia prania tkanin i skór w wodzie – jako alternatywa lub dopełnienie prania chemicznego.

Jest to metoda prania wodnego dla wszystkich rodzajów materiałów oparta na technologii w której używane są:

● pralnicowirówki i suszarki wyposażone w odpowiednie opcje i rozwiązania techniczne.

● zestaw delikatnych produktów chemicznych o znakomitej sile czyszczącej (8ph)

● zestaw programowalnych pomp samodozujących

● manekin prasowalniczy

AQUA-TOUCH –  to całkowita nowość na polskim rynku. Jest innowacyjna metodą prania wodnego, opracowana dla garderoby wykonanej ze wszystkich rodzajów tkanin i skór (za wyjątkiem skór licowych). System zawiera kilkanaście różnych programów, które charakteryzują się różnymi opcjami dozowania środków chemicznych, czasem prania, płukania, wirowania przy zastosowaniu rożnych temperatur na poszczególnych etapach prania. IBW to również nowoczesne rozwiązania w zakresie suszenia, nie niszczące garderoby i jej formy.

Coraz więcej garderoby przyjmowanej do pralni chemicznej możemy a nawet powinniśmy wyprać w wodzie. Znakomite efekty usuwania brudu, miły zapach, miły dotyk oraz ekologia – to główne zalety wodnego systemu AQUA-TOUCH. W systemie tym możemy prać odzież do tej pory klasyfikowaną tylko i wyłącznie do prania chemicznego (spodnie, garnitury, garsonki, płaszcze, odzież sportową, zasłony, koce), jak również inne delikatne artykuły wykonane z wełny, angory, jedwabiu, tkaniny wiskozowej itp. Możliwość wyprania i zafarbowania odzieży skórzanej (za wyjątkiem skór licowych) w kąpieli piorącej AQUA-TOUCH to znakomite efekty usunięcia brudu, idealnego i równomiernego pokrycia farbą oraz impregnacji. Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie nawet drastycznie zmienić kolor odzieży skórzanej poddawanej renowacji.

Główne cechy tego systemu to:

● Łagodne czyszczenie odzieży skórzanej i tkanin – w odniesieniu do kolorów i dotyku;

● W pełni zautomatyzowany system, który podnosi elastyczność pracy i umożliwia proste programowanie;

● Redukcja kosztów produkcji a zarazem zwiększenie wydajności;

● Ochrona środowiska naturalnego poprzez zastosowanie jedynych w swoim rodzaju, specyficznych detergentów i dodatków piorących do skór i tkanin, ulegających biodegradacji;

● Znacznie mniejsze zużycie wody i środków chemicznych w obronie zdrowia ludzkiego i zasobów wodnych;

● Innowacyjność i wysoka jakość profesjonalnych produktów wykorzystywanych w systemie AQUA-TOUCH.